ul. Dobra 11 lok. 26, 00-384 Warszawa 607 622 229

Czym jest trychologia? Co to takiego – badanie trychologiczne?

Czym jest trychologia? Co to takiego – badanie trychologiczne?

Trychologia jest nową dziedziną, która plasuje się między medycyną estetyczną a dermatologią. Pozwala ona na dobranie odpowiedniej pielęgnacji do każdego rodzaju włosów. Dzięki wstępnym badaniom trychologicznym można określić tzw. genetyczny zapis urody, czyli jakość naszych włosów, która została nam przekazana w genach.

Badanie trychologiczne to badanie skóry głowy i mieszków włosowych. Wykonywane jest za pomocą mikrokamery (powiększenie około 200 – stukrotne), która umożliwia zdiagnozowanie stanu skóry głowy oraz oszacowanie ilości nowych włosów.

Jego wykonanie polecane jest osobom z chorobami skóry głowy (łupież pstry, łuszczyca, silny świąd), a także osobom skarżącym się na nadmierne wypadanie włosów. Badanie to pozwala określić kondycję włosów i skóry głowy, dzięki czemu (w oparciu o szeroki wywiad z pacjentem) możliwe jest postawienie diagnozy i podjęcie odpowiedniego leczenia. Badanie jest bezbolesne i nie wymaga specjalnego przygotowania, można się więc na nie wybrać w dowolnym, dogodnym dla pacjenta momencie.

Podczas badania, trycholog udzieli wskazówek jak pielęgnować skórę i włosy, jak powinno wyglądać prawidłowe mycie oraz aplikacja odżywki, pomoże w doborze preparatów leczniczych oraz do pielęgnacji i stylizacji.

Zapraszamy na zabieg trychologiczny.

Zadzwoń i umów się już dzisiaj! Tel. kom 607 622 229

Pozostałe aktualności