ul. Dobra 11 lok. 26, 00-384 Warszawa 607 622 229

Trychologia i kuracje

Jak przystąpić do prawidłowej pielęgnacji włosów?

Jak zadbać o fryzurę? Jak skutecznie pozbyć się łupieżu? Jakich preparatów używać do codziennej pielęgnacji włosów suchych i zniszczonych? Oto pytania, które osoby niezadowolone ze swojej fryzury najczęściej zadają… w drogerii. Bardziej dociekliwi szukają pomocy w aptece lub u fryzjera. Wciąż niewiele mówi się w przestrzeni publicznej o zawodzie trychologa, czyli specjalisty w zakresie leczenia zaburzeń i chorób owłosionej skóry głowy, przy których występowaniu nie sposób marzyć o prawidłowej kondycji włosów. W Perfect Hair Clinic nie chcemy sprzedawać produktów czy usług, które na chwilę znoszą skutki problemów z włosami. Sięgamy do ich przyczyn!

Stan włosów a schorzenia skóry głowy

Jeśli chcesz naprawdę pozbyć się problemów z włosami, koniecznie udaj się do dobrego gabinetu trychologicznego, w którym doświadczeni specjaliści zadbają o twoją skórę głowy. Osadzone są w niej cebulki włosowe, których funkcjonowanie ma zasadniczy wpływ na stan twojej fryzury. Oczywiście najzdrowsze włosy można zniszczyć nieumiejętną stylizacją lub kiepskiej jakości kosmetykami. Najczęściej jednak to właśnie schorzenia skóry głowy odpowiadają za nadmierne wypadanie włosów czy też ich nieestetyczne przetłuszczanie się. Niepotrzebna ci kolejna, obciążająca fryzurę maska, lecz zabiegi trychologiczne.

Czego spodziewać się podczas wizyty u trychologa?

Podstawą naszych działań w Perfect Hair Clinic jest badanie trychologiczne. Przeprowadzimy z tobą wnikliwy wywiad, który pozwoli nam poznać twoje problemy i oczekiwania, a także przeanalizować szereg czynników wpływających na kondycję włosów. Konsultacja trychologiczna składa się także z trichoskopii – badania z pomocą mikrokamery, która pozwala obserwować cebulki włosowe w 200-krotnym powiększeniu. W oparciu o tak pozyskaną wiedzę przystąpimy do zabiegów trychologicznych dostosowanych do twoich indywidualnych potrzeb.