ul. Dobra 11 lok. 26, 00-384 Warszawa 607 622 229

Pielęgnacja włosów uzupełnionych

Pielęgnacja włosów uzupełnionych

Pielęgnacja włosów uzupełnionych

Prawidłowa pielęgnacja włosów to ich mycie i odżywianie. Wybieramy do tego dobre kosmetyki bo one także wpływają na ich kondycję i wygląd.

Dbanie o włosy należy dostosować nie tylko do rodzaju włosów, ale też ich długości – długie włosy będą potrzebowały naszego większego zaangażowania niż włosy krótkie.
W pielęgnacji włosów uzupełnionych niezwykle ważne są maski do włosów, które regenerują strukturę włosów i wpływają na ich zewnętrzny wygląd. Przede wszystkim wybierajmy maski nawilżające i regenerujące.

Bardzo duże znaczenie ma właściwa pielęgnacja włosów w domu, jednak nie możemy zapominać również o doraźnej, profesjonalnej pielęgnacji włosów u fryzjera. Szczególnie ważne jest to w przypadku włosów uzupełnionych.

Pielęgnację włosów uzupełnionych rozpoczynamy od odpowiedniego mycia. Jest to niezbędny warunek tego, by włosy wyglądały pięknie i zdrowo. Myjemy włosy tak często, jak często jest to konieczne. Jeżeli zauważymy, że zaczynają być ciężkie i nie wyglądają już tak świeżo. Myjemy włosy za pomocą odpowiedniego szamponu, czyli zawierającego stosunkowo niewielkie ilości detergentów oraz dostosowanego do konkretnego rodzaju włosów. Nie używajcie zbyt gorącej wody, a ostatnie płukanie najlepiej wykonać w chłodnej wodzie, gdyż powoduje to zamknięcie łusek. System włosów uzupełnionych nakładamy na styropianową głowę. Myjemy odpowiednią szczotką. Starajmy się robić to tak, żeby było jak najwięcej piany, która zmywa zanieczyszczenia z włosów. Następnie spłukujemy letnią wodą i nakładamy odżywczą maskę (maskę nakładamy na same włosy, nie na mikroskórę), po chwili zmywamy (znowu letnią wodą). Kładziemy system na przygotowany ręcznik, zawijamy je tak by całkowicie pokrywał je ręcznik i zostawiamy do przeschnięcia. Po tych wszystkich czynnościach nakładamy system na swoje włosy i suszymy je jak zwykle.

Pamiętajmy, że system jest tym samym, co własne włosy. Częste mycie i odżywianie włosów to podstawa.

Pozostałe aktualności