ul. Dobra 11 lok. 26, 00-384 Warszawa 607 622 229

Znajdź swój sposób na wypadające włosy i łysienie!

Znajdź swój sposób na wypadające włosy i łysienie!

Wypadanie włosów to problem, z którym boryka się bardzo duża grupa osób. Do jego powstawania może się przyczynić bardzo wiele czynników, począwszy od uszkodzeń mechanicznych włosów i skóry głowy poprzez choroby i zażywanie leków, a skończywszy na nieodpowiedniej diecie oraz… stresie. Niestety, nie zawsze wiążemy tak ważny objaw choroby organizmu z jego przyczyną. Tymczasem coraz większa ilość włosów pozostających na szczotce czy w umywalce powinna nas zaniepokoić – warto zwrócić się wówczas po poradę i pomoc do specjalisty.

Sposoby na wypadanie włosów

W jaki sposób możemy powstrzymać wypadanie włosów? Przede wszystkim przeanalizujmy nasz dotychczasowy styl życia, dietę oraz zażywane leki. Może się okazać, że szybko znajdziemy przyczynę naszych problemów. Warto wybrać się także na podstawowe badania krwi oraz wizytę u lekarza rodzinnego – jest to pierwszy krok do skutecznej diagnostyki. Niewykluczone, że sama zmiana diety będzie w tym wypadku stanowić skuteczny sposób na łysienie, jednak nie zawsze to wystarczy, by pozbyć się dolegliwości. W Internecie znaleźć możemy rozmaite sposoby na wypadanie włosów, jednak warto podchodzić do nich z pewną dozą nieufności. Oczywiście redukcja stresu, odpowiednie odżywianie czy pielęgnacja będą pomocne – warto jednak zweryfikować skuteczność rozmaitych wcierek i maseczek, zanim zdecydujemy się na ich użycie. W przypadku chorób skóry głowy może się okazać, że zaostrzą tylko dolegliwości.

Wizyta u trychologa – sposób na łysienie

Jeśli wypadające włosy dokuczają nam coraz bardziej, nie ma sensu czekać na samoistną poprawę – należy znaleźć i zlikwidować przyczynę wypadania. Pomocna jest wówczas wizyta u trychologa, czyli specjalisty zajmującego się łysieniem, badaniem skóry głowy oraz walką z wypadającymi włosami. Trychologa jest prężnie rozwijającą się dziedziną medycyny – proponuje nam coraz nowsze sposoby na wypadanie włosów i walkę z łysieniem. Dzięki temu nawet osoby dotknięte tą dolegliwością wiele lat temu mogą uzyskać skuteczną pomoc. W jaki sposób przebiega cały proces diagnozowania i czego możemy spodziewać się podczas wizyty? Przede wszystkim indywidualnego podejścia; trycholog nie zadowoli się bowiem tylko podstawowymi informacjami z naszego życia. Wręcz przeciwnie – przeprowadzi dokładny wywiad, starając się znaleźć przyczynę naszych dolegliwości. Warto przygotować się wcześniej do wizyty i spisać wszystkie zażywane leki, kosmetyki do pielęgnacji włosów oraz ogólne informacje na temat naszego stanu zdrowia. Następnie trycholog przeprowadza specjalistyczne badanie skóry głowy i mieszków włosowych. Za pomocą kamery umożliwiającej 200-krotne powiększenie może w ten sposób przeanalizować stan skóry oraz cebulek włosowych; jest to podstawa do dopasowania zarówno odpowiedniej kuracji, jak i pielęgnacji. Po przeprowadzonym badaniu trycholog przedstawia odpowiednio dobrany sposób na wypadanie włosów oraz przedstawia kolejne kroki indywidualnie ułożonej kuracji.

Skuteczny sposób na wypadające włosy

W zależności od dolegliwości sposobów na radzenie sobie z wypadającymi włosami może być naprawdę wiele – dlatego tak ważna jest wizyta u specjalisty i wybór odpowiedniej ścieżki leczenia oraz pielęgnacji. Dobrze dobrana kuracja nie tylko spowolni wypadanie włosów, ale również pomoże pozbyć się przyczyny dolegliwości. W zależności od potrzeb skóry głowy oraz kondycji włosów dobiera się kurację specjalistycznymi preparatami: inaczej należy bowiem traktować skórę suchą i wrażliwą, inaczej włosy po koloryzacji, a jeszcze inne podejście jest wymagane dla skóry z łojotokowym stanem zapalnym. Określając dokładnie stan i kondycję skóry możemy sięgnąć po najskuteczniejszy sposób na wypadające włosy: preparaty witaminowe, bogate w proteiny i minerały. Ziołowe wyciągi i bogate składy to sposób na wzmocnienie włosów, oczyszczenie i dotlenienie skóry głowy, a także skuteczną walkę z wypadaniem włosów. W przypadku takiego leczenia ważna jest także systematyczność: nie wystarczy jedna wizyta, by pozbyć się problemu. Konsultacje ze specjalistą, odpowiednio dobrane środki oraz regularność ich stosowania pomoże pobudzić wzrost włosów i dotlenić cebulki włosowe. W przypadku schorzeń takich jak łuszczyca, łupież czy wysuszona skóra głowy nie warto zwlekać – również wiele czynników środowiskowych może zaostrzyć dolegliwości. Niestety, nie jesteśmy w stanie uchronić się całkowicie przed zanieczyszczeniami, szczególnie w dużych miastach. Dlatego tak wielką wagę należy przykładać do czynników zależnych od nas – brak snu, nieodpowiednia dieta, ciągły stres powodują, że nasze włosy tracą swoją naturalną kondycję. Dlatego tak istotne jest bieżące monitorowanie stanu skóry głowy. W ten sposób już w przypadku pierwszych problemów i zwiększonego wypadania włosów możemy zgłosić się do trychologa i w ten sposób zadziałać od razu, zamiast zwlekać. Dzięki temu szybko dobierze on indywidualny sposób na łysienie oraz pomoże maksymalnie skrócić czas trwania kuracji. Im szybciej zareagujemy, tym szybciej będziemy mogli cieszyć się znów piękną fryzurą.

Pozostałe aktualności