ul. Dobra 11 lok. 26, 00-384 Warszawa 607 622 229

Alternatywa dla inwazyjnych rozwiązań – niechirurgiczne uzupełnianie włosów

Alternatywa dla inwazyjnych rozwiązań – niechirurgiczne uzupełnianie włosów

Gęste i lśniące włosy to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. W końcu bardzo często liczy się pierwsze wrażenie, a za pomocą starannie ułożonej i wypielęgnowanej fryzury możemy olśnić towarzystwo oraz odmłodzić swój wizerunek. Dlatego też czasy, gdy do pielęgnacji włosów używano jedynie zwykłego mydła lub żelu pod prysznic odchodzą w zapomnienie – obecnie możemy wybierać z całej gamy kosmetyków przeznaczonych do każdego typu włosów i skóry głowy. Od farbowanych, wysuszonych poprzez skórę głowy z łupieżem aż po włosy cienkie, pozbawione blasku czy osłabione. Jednak nawet najlepiej dobrana pielęgnacja nie pomoże w przypadku blizn, łysienia plackowatego czy dużych ubytków włosów. W takich wypadkach pomóc może przede wszystkim wizyta u trychologa oraz uzupełnianie włosów.

Dla kogo najlepsze jest uzupełnianie włosów?

Na to pytanie odpowiedź jest bardzo prosta – dla wszystkich osób, które nie są zadowolone ze swojej dotychczasowej fryzury. Jeśli nie odpowiada nam gęstość naszych włosów lub obserwujemy postępujące przerzedzanie, nie powinniśmy się dłużej zastanawiać. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na taki zabieg, dzięki czemu zyskuje o wiele wyższą jakość życia. Zagęszczenie włosów sprawi, że nie będziemy musieli układać wymyślnych fryzur, upinać i zaczesywać włosów w sposób dodający objętości czy stosować tapirowania. Nie każdy jednak decyduje się na taki zabieg z powodu bólu – transplantacja włosów nadal jest bolesna i często należy być przygotowanym na wiele męczących wizyt u lekarzy, zanim fryzura powróci do swojej świetności. Dla wszystkich zniechęconych myślą o takiej operacji powstało niechirurgiczne uzupełnianie włosów – bezbolesna i nieinwazyjna metoda, która pozwoli odbudować lub stworzyć na nowo piękną fryzurę. Niezależnie od ilości posiadanych własnych włosów oraz wieku i płci – każdy może zdecydować się na uzupełnianie włosów za pomocą metody InvisibleSkin. Ponieważ tworzenie nowej fryzury w ten sposób jest bezbolesne i niekłopotliwe, mogą zdecydować się na nią również rodzice dzieci. Dzięki temu ich pociechy mające problemy z wypadaniem włosów lub utratą części włosów w wyniku choroby i wypadku także mogą cieszyć się pięknymi i bujnymi fryzurami. W okresie dorastania, kiedy szczególnie ważny jest wygląd zewnętrzny wiele nastolatków cierpi z powodu problemów z włosami – dzięki metodzie InvisibleSkin szybko i łatwo mogą poprawić swój wygląd i co za tym idzie – samoocenę. Choć wielu mężczyzn niechętnie przyznaje się do swoich problemów z wypadaniem włosów, warto poruszać ten temat i wskazywać im także proste rozwiązanie, które pomoże uzupełnić zakola i łysienie. Jest to bowiem metoda odpowiednia dla każdego, nawet osób, które nie posiadają swoich włosów.

Na czym polega niechirurgiczne uzupełnianie włosów?

Ta bezbolesna metoda polega na użyciu cienkiej, oddychającej siateczki, do której przymocowane są włosy. Jest ona nazywana mikroskórą ze względu na jej właściwości – jest niewidoczna, przepuszcza wodę i pot oraz powietrze, a zarazem stabilnie trzyma doczepione do niej włosy. Cały proces zaczyna się od wizyty u specjalisty i oceny stanu skóry głowy oraz włosów. Trycholog sprawdzi rozległość ubytków oraz pomoże w doborze najwygodniejszego systemu. Zagęszczanie włosów wykorzystuje włosy najwyższej jakości – naturalne i niefarbowane. Dzięki temu układają się idealnie oraz znakomicie dopasowują się do uzupełnianej fryzury. Włosy są mocowane metodą węzełkową lub poprzez wtapianie, dzięki czemu nie w sposób odróżnić ich od naturalnych. Ponadto dobierane są indywidualnie, przy uwzględnieniu naturalnego koloru oraz preferencji, dlatego tak znakomicie pasują do danej osoby. Podczas wybierania pierwszego systemu uzupełniania włosów możemy wybrać rodzaj fryzury, która odpowiada nam najbardziej – umożliwi to wybranie odpowiednich włosów. Następnie nowa fryzura jest przycinana i modelowana zgodnie z życzeniem klienta. Ponieważ wykorzystano naturalne włosy, nie ma mowy o dziwnych refleksach czy wrażeniu sztuczności – wręcz przeciwnie, fryzura prezentuje się bardzo naturalnie.

Zagęszczanie włosów – i co dalej?

Choć dla niektórych ta metoda jest równoznaczna z noszeniem peruki, różnica jest naprawdę olbrzymia. Uzupełnienie włosów za pomocą mikroskóry sprawia, że trzymają się one na swoim miejscu i są o wiele wygodniejsze od klasycznej peruki. System uzupełniania dopasowuje się idealnie, dzięki czemu umożliwia spanie, układanie wymyślnych fryzur, a nawet uprawianie sportu. Bez zbędnego stresu i niepokoju, bez przesuwania i spadania – komfort użytkowania jest naprawdę wysoki. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na relaksacyjną kąpiel w wannie, czy też ciężki trening na siłowni, system uzupełniania pozostaje niezawodny. Korzystanie z zagęszczania włosów nie oznacza już zatem rezygnację z codziennych aktywności; mikroskóra pozwala na radość z codziennych przyjemności bez niepokoju o stan fryzury. Jeśli zatem kiepska kondycja włosów do tej pory ograniczała nas w jakikolwiek sposób, pora skorzystać z pomocy profesjonalistów i odzyskać piękną fryzurę.

Pozostałe aktualności