ul. Dobra 11 lok. 26, 00-384 Warszawa 607 622 229

Szczotka z naturalnego włosia – dlaczego warto jej używać do włosów własnych i zagęszczonych… ?

Szczotka z naturalnego włosia – dlaczego warto jej używać do włosów własnych i zagęszczonych… ?

Jeśli macie wątpliwości co do szczotek z naturalnego włosia, my podpowiadamy, że dzięki takiej szczotce znacząco poprawia się stan włosów. A jaką wybrać, jak rozpoznać naturalne włosie, jak dbać o nią?

Może najpierw napiszemy jakie są zalety szczotki z naturalnego włosia:
– nie łamie włosów. Jest idealna dla posiadaczek włosów cienkich i delikatnych,
– nadaje objętość. Czasami delikatnie je puszy, ale wystarczy przygładzić je ręką i w efekcie mamy wygładzoną wierzchnią warstwę i większą objętość,
– delikatnie rozprawia się zarówno z mokrymi jak i suchymi włosami,
– idealnie rozprowadza sebum, czyli naszą „naturalną odżywkę”,
– rozczesuje nawet najbardziej splątane włosy, nie niszcząc ich przy tym (włosie jest bardzo elastyczne),
– końcówki przestają łamać się tak, jak łamały podczas czesania zwykłą szczotką.

Jedyną wadą jest to że szczotkę trzeba często czyścić, bo bardzo szybko łapie kurz i zabrudzenia.

Jak rozpoznać czy szczotka jest z naturalnego włosia? Po przyglądnięciu się szczotce zauważymy, iż ma ona jaśniejsze od reszty włosia końcówki. Aby upewnić się, że włosie szczotki jest z naturalnej szczeciny, należy wyrwać włosek i podpalić go. Zapach palonego włosa dzika będzie charakterystyczny, podobny do zapachu palonego, ludzkiego włosa.

Cena, modele … Oczywiście w zależności od firmy, modelu i wielkości, ceny szczotek z naturalnego włosia wahają się w granicach od 20 zł do nawet 120 zł. Modele dostępne to: Gorgol, Sanel, Khaja, Olivia Garden, Splendore, Siebel, Hydrea, Maroccanoil… każdy wybierze coś dla siebie.

Jaka wielkość? Wielkość szczotki wybieramy w zależności od długości naszych włosów, gęstości … Do długich włosów polecamy dużą i szeroką. Jeśli macie krótsze włosy, to wybierzcie mniejszy model, który będzie automatycznie tańszy. 🙂

Warto kupić szczotkę z naturalnego włosia, gdyż posłuży nam przez bardzo długi czas jeżeli będziemy o nią dobrze dbać. Odpowiednia pielęgnacja szczotki może znacznie wydłużyć jej żywotność. Jest to inwestycja w jakość włosów, których stan polepsza się już od pierwszego użycia. Szczotka nie tylko rozplątuje włosy – również je pielęgnuje. Jest niezastąpionym elementem pielęgnacji włosów każdego dnia, każda kobieta powinna taką szczotkę mieć.

Pozostałe aktualności